Toshkentdagi Kanada maktabi talabalari NYC MUN konferensiyasida markaziy o‘rinni egalladi!
Tashkent Kanada maktabining (CST) zukko va qiziquvchan talabalari delegatsiyasi yaqinda 2024-yil mart oyida Nyu-York shahrida bo‘lib o‘tgan nufuzli Birlashgan Millatlar Tashkiloti Modeli (MUN) konferensiyasidan qaytdi. Bu yosh diplomatlar o'zlarining chuqur munozaralari va dolzarb global muammolar bo'yicha ishonchli dalillari bilan katta taassurot qoldirdi.
Global fuqarolikka sodiqligi bilan tanilgan CST MUN klubi konferentsiyaga keng tayyorgarlik ko'rdi. Talabalar tayinlangan mamlakatlarni tadqiq qildilar va murakkab mavzularni yechdilar, tanqidiy fikrlash, ommaviy nutq va muzokaralar olib borish ko'nikmalarini oshirdilar.
Anjumanning o'zi faollik bo'roni bo'lib, talabalar turli qo'mitalarda o'zlariga tayinlangan mamlakatlar vakili edi. Ular umumiy til topish uchun dunyoning turli burchaklaridan kelgan tengdoshlari bilan hamkorlik qilib, haqiqiy muammolarni hal qilish yo'llarini muhokama qilishdi.
NYC MUN konferentsiyasidagi tajriba CST talabalari uchun bebaho bo'ldi. Ular nafaqat xalqaro munosabatlar haqida chuqurroq tushunchaga ega bo‘lishdi, balki ularda qimmatli muloqot va yetakchilik qobiliyatlari ham shakllandi.

Canadian School of Tashkent Students Take Center Stage at NYC MUN Conference!
A delegation of bright and engaged students from the Canadian School of Tashkent (CST) recently returned from the prestigious Model United Nations (MUN) conference held in New York City this March (2024). These young diplomats impressed with their insightful discussions and persuasive arguments on pressing global issues.
The CST MUN club, known for its dedication to global citizenship, prepared extensively for the conference. Students researched assigned countries and tackled complex topics, honing their critical thinking, public speaking, and negotiation skills.
The conference itself was a whirlwind of activity, with students representing their assigned countries in various committees. They debated solutions to real-world challenges, collaborating with peers from around the world to find common ground.
The experience at the NYC MUN conference proved invaluable for the CST students. Not only did they gain a deeper understanding of international relations, but they also developed valuable communication and leadership skills.