Toshkentdagi Kanada maktabi talabalari NYC MUN konferensiyasida markaziy o‘rinni egalladi!
Tashkent Kanada maktabining (CST) zukko va qiziquvchan talabalari delegatsiyasi yaqinda 2024-yil mart oyida Nyu-York shahrida bo‘lib o‘tgan nufuzli Birlashgan Millatlar Tashkiloti Modeli (MUN) konferensiyasidan qaytdi. Bu yosh diplomatlar o'zlarining chuqur munozaralari va dolzarb global muammolar bo'yicha ishonchli dalillari bilan katta taassurot qoldirdi.
Global fuqarolikka sodiqligi bilan tanilgan CST MUN klubi konferentsiyaga keng tayyorgarlik ko'rdi. Talabalar tayinlangan mamlakatlarni tadqiq qildilar va murakkab mavzularni yechdilar, tanqidiy fikrlash, ommaviy nutq va muzokaralar olib borish ko'nikmalarini oshirdilar.
Anjumanning o'zi faollik bo'roni bo'lib, talabalar turli qo'mitalarda o'zlariga tayinlangan mamlakatlar vakili edi. Ular umumiy til topish uchun dunyoning turli burchaklaridan kelgan tengdoshlari bilan hamkorlik qilib, haqiqiy muammolarni hal qilish yo'llarini muhokama qilishdi.
NYC MUN konferentsiyasidagi tajriba CST talabalari uchun bebaho bo'ldi. Ular nafaqat xalqaro munosabatlar haqida chuqurroq tushunchaga ega bo‘lishdi, balki ularda qimmatli muloqot va yetakchilik qobiliyatlari ham shakllandi.

Студенты Канадской школы Ташкента заняли центральное место на конференции MUN в Нью-Йорке!
Делегация ярких и заинтересованных студентов из Канадской школы Ташкента (CST) недавно вернулась с престижной конференции «Модель Организации Объединенных Наций» (MUN), состоявшейся в Нью-Йорке в марте этого года (2024 г.). Эти молодые дипломаты произвели впечатление своими глубокими дискуссиями и убедительными аргументами по актуальным глобальным проблемам.
Клуб CST MUN, известный своей приверженностью глобальной гражданственности, тщательно готовился к конференции. Студенты исследовали назначенные страны и решали сложные темы, оттачивая свое критическое мышление, навыки публичных выступлений и ведения переговоров.
Сама конференция была бурной: студенты представляли свои страны в различных комитетах. Они обсуждали решения реальных проблем, сотрудничая с коллегами со всего мира, чтобы найти общий язык.
Опыт конференции MUN Нью-Йорка оказался неоценимым для студентов CST. Они не только получили более глубокое понимание международных отношений, но также развили ценные коммуникативные и лидерские навыки.