Kanada maktabining “Roborangers” jamoasi mintaqaviy saralash bosqichidan Markaziy Osiyo chempionatlariga yo‘l oldi va “Breakthrough” mukofotini qo‘lga kiritdi va AQShning FLL Open musobaqasi yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi!
Roborangers mintaqaviy va Markaziy Osiyo chempionatlarida ishtirok etadi!
Toshkentdagi Kanada maktabining robototexnika jamoasi “Roborangers” xalqaro maydonda to‘lqinlar yaratmoqda! Ular yaqinda Olmaota viloyati musobaqasida qatnashib, o‘z mahorati va fidoyiligi bilan kuchli 6 ta jamoa qatoridan joy oldi. Bu ajoyib o‘yin ularga Qozog‘istonning Ostona shahrida bo‘lib o‘tadigan Markaziy Osiyo chempionatiga yo‘llanma berdi.
Ammo Roborayjerlarning sayohati shu bilan tugab qolmadi! Markaziy Osiyo chempionatida ular chinakam porlab, nufuzli “Breakthrough” mukofotini olib ketishdi. Ushbu mukofot ishonch, qobiliyat va asosiy qadriyatlarda ajoyib o'sishni namoyish etgan jamoani tan oladi. Bu shuni anglatadiki, Roborangerlar g'alaba qozonishdan ko'ra o'rganish va kashfiyotni birinchi o'ringa qo'yishadi.
Ularning ajoyib o'yinlari e'tibordan chetda qolmadi. Roborangers eng yaxshi jamoalardan biri sifatida AQShda bo'lib o'tadigan FLL Open musobaqasida ishtirok etish uchun qiziqarli taklifni oldi!
Roborangerlarni fidoyiliklari, jamoaviy ishlashi va STEMga ishtiyoqi uchun tabriklaymiz! Ular kelgusida qanday ajoyib yutuqlarga erishganini ko'rishni kuta olmaymiz!

Canadian School's Roborangers rocketed from regional qualifiers to Central Asian Champs, winning the Breakthrough Award and a spot at the USA's FLL Open!
Roborangers Roll into Regional and Central Asian Championships!
The Canadian School of Tashkent's robotics team, the Roborangers, are making waves on the international stage! They recently competed in the Almaty regional competition, where their skills and dedication placed them among the top 6 teams. This impressive performance qualified them for the Central Asian Championship in Astana, Kazakhstan.
But the Roborangers' journey didn't stop there! At the Central Asian Championship, they truly shone, taking home the prestigious Breakthrough Award. This award recognizes a team that demonstrates exceptional growth in confidence, capability, and core values. It signifies that the Roborangers prioritize learning and discovery over simply winning.
Their outstanding performance didn't go unnoticed. As one of the top teams, the Roborangers received an exciting invitation to participate in the FLL Open Competition in the USA!
Congratulations to the Roborangers for their dedication, teamwork, and passion for STEM! We can't wait to see what incredible feats they accomplish next!