Ertaga bo'lib o'tadigan Butunjahon fan ko'rgazmasining muvaffaqiyati haqida fikr yuritish
2024-yil 24-mayda boʻlib oʻtgan CST Ertaga Butunjahon fan yarmarkasiga nazar tashlar ekanmiz, biz gʻurur va minnatdorchilikka toʻlamiz. Tadbir o‘quvchilarimizning innovatsion ruhi va ilmga bo‘lgan qiziqishini namoyon etgan holda juda muvaffaqiyatli o‘tdi.
Yarmarka fan, matematika, san’at, dizayn va musiqani o‘zida mujassam etgan, STEAM ta’limining amaliy qo‘llanilishini ta’kidlagan loyihalarning jonli namoyishi bo‘ldi. Talabalarimiz barqarorlik va innovatsiyalarni hal qilish, dunyomiz kelajagini shakllantirishi mumkin bo'lgan g'oyalarni taqdim etish vazifasini o'z zimmalariga olishdi.
Biz janob Abdelkarim va tashkilotchilar guruhiga tadbirning boshidan oxirigacha muammosiz o‘tishini ta’minlagan holda mukammal muvofiqlashtirishlari uchun chuqur minnatdorchiligimizni bildiramiz. Sizning etakchiligingiz va fidoyiligingiz ushbu muvaffaqiyatli tadbirning asosiy toshlari bo'ldi.
O'z loyihalarini hayotga tatbiq etishda tinimsiz mehnat qilgan barcha o'qituvchilar, xodimlar va talabalarga ham o'z minnatdorchiligimizni bildiramiz. Sizning ilm-fanga bo'lgan ishtiyoqingiz va ertangi kunni yaxshiroq yaratishga intilish har bir ko'rgazmada yorqin namoyon bo'ldi.
Eko kafeni 7-qavatdagi balkondan mazali vegetarian va vegetarian taomlari bilan ta'minlaganliklari uchun alohida eslatma. Ularning salomatlik va barqarorlikka sodiqligi yarmarkamiz mavzusini mukammal tarzda to‘ldirdi.
Bizga notarius mehmonlari va hurmatli sotuvchilar, jumladan, Kiberpark markazi vakillari qo‘shilganidan hursand bo‘ldik. Ularning mavjudligi yarmarkaga katta qiymat qo‘shib, texnologiya va innovatsiyalar olamiga oid tushunchalarni taqdim etdi.
Ishtirok etgan ota-onalar va vasiylar uchun sizning qo'llab-quvvatlashingiz va g'ayratingiz bebaho bo'ldi. Yarmarkadan talabalarimizning salohiyati va ijodidan ruhlanib ketdingiz degan umiddamiz.
Biz oldinga siljiganimizda, keling, ko'proq ilmiy izlanishlar va innovatsiyalarni ilhomlantirish uchun ushbu tadbirning tezligini oshiraylik. CST Tomorrow’s Butunjahon fan yarmarkasi nafaqat bir kunlik tadbir, balki barqaror va innovatsion kelajak sari qadam bo‘ldi.
Ushbu yarmarkani unutilmas taassurotga aylantirgan barchaga yana bir bor rahmat. Ilm mo‘jizalari va talabalarimizning iste’dodlarini ulug‘lash uchun yana ko‘plab tadbirlarni kutib qolamiz.

Размышляя об успехе Всемирной научной ярмарки CST Завтра
Оглядываясь назад на Всемирную выставку науки CST Tomorrow, состоявшуюся 24 мая 2024 года, мы полны гордости и благодарности. Мероприятие имело оглушительный успех, продемонстрировав новаторский дух и научное любопытство наших студентов.
Ярмарка представляла собой яркую демонстрацию проектов, сочетающих науку, математику, искусство, дизайн и музыку, подчеркивающих практическое применение образования STEAM. Наши студенты взяли на себя задачу решения проблем устойчивого развития и инноваций, представляя идеи, которые могут сформировать будущее нашего мира.
Мы выражаем нашу искреннюю благодарность г-ну Абделькариму и команде организаторов за безупречную координацию, обеспечившую гладкое проведение мероприятия от начала до конца. Ваше лидерство и преданность своему делу стали краеугольным камнем этого успешного мероприятия.
Мы также выражаем признательность всем преподавателям, сотрудникам и студентам, которые неустанно работали над воплощением своих проектов в жизнь. Ваша страсть к науке и стремление создать лучшее будущее отражались в каждой выставке.
Особого упоминания заслуживает Eco Cafe за вкусные веганские и вегетарианские закуски из киоска на балконе 7 этажа. Их приверженность здоровью и устойчивому развитию прекрасно дополнила тему нашей ярмарки.
Для нас было большой честью, что к нам присоединились гости-нотариусы и уважаемые поставщики, в том числе представители Киберпарка. Их присутствие придало ярмарке огромную ценность, предоставив возможность лучше понять мир технологий и инноваций.
Для присутствовавших родителей и опекунов ваша поддержка и энтузиазм были неоценимы. Мы надеемся, что вы покинули ярмарку вдохновленные потенциалом и творчеством наших студентов.
Двигаясь вперед, давайте сохраним импульс этого события, чтобы вдохновить на новые научные исследования и инновации. Всемирная научная ярмарка CST Tomorrow стала не просто однодневным мероприятием, но и ступенькой на пути к устойчивому и инновационному будущему.
Еще раз спасибо всем, кто сделал эту ярмарку незабываемым событием. Мы с нетерпением ждем еще многих мероприятий, на которых мы сможем прославить чудеса науки и таланты наших студентов.